Almanach pokonkursowy III Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego im. Wandy Dobaczewskiej „Na chwałę słońca”

III Ogólnopolski Konkurs Literacki im. Wandy Dobaczewskiej „Na chwałę słońca”, czyli upamiętnienie twórczości Literackiej.

Mamy zaszczyt ogłosić, że Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. dr. W. Bełzy w Bydgoszczy, pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Prezydenta Bydgoszczy oraz Starosty Żnińskiego i Burmistrza Żnina, z dumą przeprowadziła III Ogólnopolski Konkurs Literacki im. Wandy Dobaczewskiej. Partnerem wydarzenia był również znakomity podmiot edukacyjny – Szkoła Podstawowa im. Wandy Dobaczewskiej w Gąsawie.

To już III edycja konkursu, której celem było uczczenie pamięci Wandy Dobaczewskiej, wybitnej polskiej pisarki, poetki, publicystki, autorki sztuk dla teatrów kukiełkowych oraz animatorki kultury.

Konkurs zgromadził utalentowanych pisarzy z całego kraju, zarówno młodego pokolenia jaki i seniorów, dając im szansę wyrażenia swojego pióra w duchu twórczości. Teksty nadesłane do konkursu były pełne pasji, wrażliwości i głębokiego zrozumienia dla literatury.

Z ogromną radością informujemy, że III Ogólnopolski Konkurs Literacki im. Wandy Dobaczewskiej przyniósł niezwykle wartościowe rezultaty. Wybrane prace zostały nagrodzone i wyróżnione, czego efektem jest wyjątkowa publikacja, w której znajdą się wyróżnione teksty. Ta kolekcja nie tylko oddaje hołd Wandzie Dobaczewskiej, ale także stanowi świadectwo rozwijającej się literackiej sceny w Polsce.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu za ich zaangażowanie i pasję w tworzeniu literatury.

Serdeczne podziękowania kierujemy także w stronę Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Prezydenta Bydgoszczy oraz Starosty Żnińskiego i Burmistrza Żnina oraz Szkoły Podstawowej im. Wandy Dobaczewskiej w Gąsawie za ich cenne wsparcie i współpracę przy organizacji tego wyjątkowego wydarzenia.

Publikacja, zawierająca nagrodzone i wyróżnione prace, będzie stanowić trwałą pamiątkę, która przypomina nam o sile literatury oraz pięknie słowa pisanego.

Serdecznie gratulujemy wszystkim zwycięzcom oraz uczestnikom i zachęcamy do kontynuowania swojej twórczej podróży literackiej.

Almanach pokonkursowy 2023: POBIERZ

Patronaty Honorowe: