Wirtualne Muzeum Kujaw i Pomorza

Szanowni Państwo,

Z radością informujemy o uruchomieniu nowego portalu „Wirtualne Muzeum Kujaw i Pomorza” w ramach projektu „Kultura w zasięgu 2.0”. Portal ten powstał, aby prezentować zdigitalizowane zasoby dziedzictwa narodowego i regionalnego, które zostały udostępnione dzięki współpracy z pracowniami partnerów projektu lub zakupowi usług zewnętrznych.

Celem „Wirtualnego Muzeum Kujaw i Pomorza” jest zwiększenie dostępności dóbr dziedzictwa regionalnego poprzez ich cyfrowe odwzorowanie i udostępnienie w atrakcyjnej, łatwo dostępnej formie. Portal oferuje m.in. wyszukiwanie po słowach kluczowych, kategoriach oraz tagach, a także możliwość przeglądania artefaktów poszczególnych instytucji kultury.

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia „Wirtualnego Muzeum Kujaw i Pomorza” i odkrywania bogactwa naszego dziedzictwa.

Więcej informacji pod linkiem:

Serwis „Wirtualne muzeum Kujaw i Pomorza”