Bydgoskie Środy Literackie

06/10/2021 -18:00 - 20:00

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Bydgoszczy jest organizatorem nowego cyklu spotkań, które nawiązują do odbywających się przed II wojną światową Wileńskich Śród Literackich. Koordynatorką spotkań w ramach cyklu została mgr Helena Skonieczka, z ramienia Biblioteki organizacyjnie będzie wspierał Marcin Karnowski. Spotkania odbywają się raz w miesiącu w Bibliotece Głównej.

W październikowej odsłonie gościem cyklu będzie Tadeusz Oszubski – prozaik, krytyk, dziennikarz. Autor dwudziestu kilku publikacji. Członek Związku Literatów Polskich. Współpracuje z czasopismami o tematyce fantastycznej i ezoterycznej (jest stałym współpracownikiem miesięczników “Czwarty Wymiar” i “Nieznany Świat”). Oprócz tego znany jest głównie jako pisarz fantasy. Debiutował w 1991 opowiadaniem „Hobby starszego pana”, zamieszczonym w tygodniku „Kujawy i Pomorze”. Od 17 października 2017 r. jest także Dyrektorem Kreatywnym w Fundacji ” Nasza Tradycja – Nasza Przyszłość”.