I Ogólnopolski Konkurs Literacki im. Wandy Dobaczewskiej “Na chwałę słońca”

23/11/2020 - 30/03/2021 -00:00

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Bydgoszczy serdecznie zaprasza do udziału w I Ogólnopolskim Konkursie Literackim im. Wandy Dobaczewskiej „Na chwałę słońca”.

Konkurs ma na celu upamiętnienie twórczości  Wandy Dobaczewskiej [właśc. Wandy Niedziałkowskiej-Dobaczewskiej, ur. 24 sierpnia 1892, zm. 23 listopada 1980], polskiej pisarki, poetki, publicystki, autorki sztuk dla teatrów kukiełkowych oraz animatorki kultury. W roku 2020 mija setna rocznica od debiutu literackiego Wandy Dobaczewskiej (z domu Niedziałkowskiej), która swoją drogę literacką rozpoczęła od wydania tomiku poetyckiego „Na chwałę słońca” w 1920 roku w Wielkopolskiej Księgarni Nakładowej w Poznaniu.

Konkurs zostanie przeprowadzony w dniach 23.11.2020 r. – 30.03.2021 r. włącznie.

Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi do 10 maja 2021 roku.

Konkurs jest otwarty i organizowany w dwóch kategoriach rodzajowych: poezja i proza oraz dwóch kategoriach wiekowych: „A” dorośli i „B” młodzież [w wieku 12-18 lat]

Wszelkie szczegóły dostępne są w regulaminie – TUTAJ
Załącznik nr 1a – Karta zgłoszenia – kat. A – pobierz