Konkurs RecyŚmieci kontra dzieci – zabawki z odpadów na start!

03/07/2024 - 09/08/2024 -Całodniowe

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w Konkursie Letniej Akademii Recyklingu – RecyŚmieci kontra dzieci – zabawki z odpadów na start!

Konkurs polega na stworzeniu dowolną techniką projektu wymarzonej zabawki, przy wykorzystaniu wyłącznie materiałów recyklingowych.

Celem konkursu jest:
● Zainteresowanie dzieci tematem recyklingu;
● Wzrost poziomu wiedzy na temat zanieczyszczeń środowiska oraz działań podejmowanych na rzecz ich zmniejszenia;
● Podnoszenie świadomości ekologicznej wśród dzieci w zakresie wpływu jakości środowiska na zdrowie i otoczenie człowieka;
● Kształtowanie świadomej i odpowiedzialnej postawy wobec środowiska;
● Pobudzanie i rozwijanie aktywności artystycznej dzieci.

Konkurs adresowany jest do wszystkich dzieci w wieku od 5 do 12 lat.

Szczegóły i regulamin konkursu: SPRAWDŹ

Pracę należy dostarczyć do biura konkursu – Biblioteka Główna, ul. Stary Rynek 24, Bydgoszcz – do dnia 09.08.2024 r.

Ogłoszenie wyników nastąpi 28.08.2024 r. podczas finału Letniej Akademii Recyklingu w Bibliotece u Bełzy 2024.

Zapraszamy do udziału i życzymy mnóstwo zabawy przy tworzeniu!

Współorganizator konkursu: