Podróże po archipelagu Galapagos, czyli spotkanie z Jolantą Niwińską

13/06/2024 -18:00 - 19:30

Marzenia przekształcam w podróże, wspomnienia w fotografie, a przeżyte historie w opowieści, którymi chętnie dzielę się z każdym, kto ma ochotę ich wysłuchać.”

Zapraszamy na spotkanie z Jolantą Niwińską, popularyzatorką czytelnictwa, koordynatorką ruchu bookcrossingowego oraz współtwórczynią polskiego ruchu bookcrossingowego. Jest fundatorką Fundacji Bookcrossing Polska i inicjatorką corocznego Święta Wolnych Książek. Jej działalność obejmuje projekty, takie jak Bydgoskie Biesiady Czytelnicze oraz Festiwal Pięknego Czytania im. Kazimierza Hoffmana.

Jest aktywną podróżniczką i fotografką. Jej pasja do odkrywania świata zaprowadziła ją do najodleglejszych zakątków globu – od malowniczych krajobrazów Papui Nowej Gwinei po lodowe pustkowia Antarktydy. Odwiedziła Albanię, Algierię, Argentynę, Armenię, Australię, Ekwador, Etiopię, Galapagos, Meksyk, Malezję, Indonezję, Hiszpanię, Portugalię, Liban, Wyspy Zielonego Przylądka, Singapur, Japonię, RPA, Tanzanię i Zimbabwe, gdzie pozostawiała książki polskich autorów, propagując polską literaturę na międzynarodową skalę. Za swoje społeczne zaangażowanie otrzymała wiele nagród, w tym  odznakę honorową Zasłużony dla Kultury Polskiej.

Jest także autorką inspirujących książek podróżniczych, takich jak „Z książką na końcu świata: Papua Nowa Gwinea” (2017) , „Z książką na końcu świata: Antarktyda” (2022). Jej teksty, pełne pasji i barwnych szczegółów, to nie tylko relacje z podróży, ale i okno do kultur, obyczajów oraz przyrody odwiedzanych miejsc. To podróże nie tylko  w przestrzeń geograficzną ale także i wewnętrzną – do serc czytelników.  W przygotowaniu „Ekwador. Galapagos”, książka która z pewnością porwie czytelników w kolejne fascynujące przygody.

Już 13 czerwca będzie okazja, by posłuchać jej relacji z podróży po archipelagu Galapagos.

Godz 18:00 | Biblioteka Główna, Stary Rynek 24.

Wstęp wolny!