Polskie zamiast Halloween: Profil białej damy!

27/10/2023 -18:00 - 19:00

Zapraszamy na niezwykły wieczór pełen tajemnic i legend!

Czy jesteście gotowi na magiczną podróż przez polskie opowieści o zjawach i duchach? 🏰Przygotujcie się na wieczór tematyczny “Polskie zamiast Halloween: Profil białej damy”!

🗓 Data: 27 października 2023 r.
🕕 Godzina: 18:00
🏛 Miejsce: Biblioteka Główna, Stary Rynek 24, Bydgoszcz

To wydarzenie, które przeniesie Was w świat tajemniczych opowieści opowiadanych od stuleci o duchach i zjawach krążących w polskich zamkach, pałacach i dworach. Nasz wieczór jest organizowany we współpracy z ‘Fundacją Nasza Tradycja – Nasza Przyszłość’, która od lat pielęgnuje nasze dziedzictwo kulturowe.

Tytuł naszego spotkania nawiązuje do zbioru wierszy Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej “Profil białej damy”, wydanego w 1930 roku. Ta wybitna poetka podzieliła się swoimi doświadczeniami z niesamowitymi zjawiskami, co sprawia, że nasz wieczór będzie pełen magii i tajemnicy.

Cykl “Polskie zamiast Halloween” jest częścią Projektu Legendaria, inicjatywy realizowanej od 2016 roku przez Fundację Nasza Tradycja – Nasza Przyszłość. Naszym celem jest przekazywanie dalej fascynujących historii związanych z polskim dziedzictwem kulturowym.

Wieczór poprowadzą Joanna Szmytkowska i Tadeusz Oszubski, a całą atmosferę urozmaici muzyka na żywo w wykonaniu Waldemara Knade. To niezwykła okazja, aby w magicznej atmosferze odkryć tajemnicze historie związane z naszym krajem.

Dołączcie do nas i razem odkrywajmy polskie legendy i zjawy!