Przy kobiecie z kulturą

13/10/2021 -18:00 - 20:00

W dniu 13 października zapraszamy Czytelników na spotkanie autorskie z Ezo Oneir (Agnieszka Mlicka) połączone z promocją książki “Przestrzenie Wenus” o kobietach dla kobiet.

Poruszane tematy to kobiecość we współczesnym świecie, duchowość ciała, historia kobiet w czasach polowań na czarownice, o pierwotnej mocy kobiety, wyboru własnej drogi zgodnej z kobiecością oraz wiele innych kwestii (ujętych współcześnie, jak i osadzonych na przestrzeni dziejów).
Do projektu zostało zaproszonych przez autorkę kilkadziesiąt kobiet.  Ogromnym atutem książki jest szata graficzna – m.in. 30 kolorowych artystycznych fotografii kobiet, wraz z cytatami każdej z nich o tym, jak postrzega kobiecość. Niektóre oprócz cytatu zawarły osobiste przesłanie specjalnie dla innych kobiet.

Ezo Oneir – Pseudonim artystyczny, który przyjęła artystka, pochodzi od dwóch kluczowych słów określających jej twórczość: ezoteryki i oniryzmu.
Ezo Oneir to kreatorka przestrzeni artystycznej, w której jest autorką powieści i przewodników o duchowości, fotograficzką, założycielką wydawnictwa Ezooneir, prezesem fundacji „Przestrzeń Wariantów”, twórczynią warsztatów wyzwalania kreatywności, wykładowczynią akademicką, prowadzącą plenery i warsztaty fotografii artystycznej dla młodzieży, studentów i dorosłych.

Spotkanie odbędzie się na Strychu Biblioteki Głównej (Stary Rynek 24, II piętro) o godz. 18:00. Wstęp wolny.