Aleksandra Lipczak

18/11/2021 -18:00 - 20:00

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Bydgoszczy serdecznie zaprasza na spotkanie autorskie z Aleksandrą Lipczak.

Aleksandra Lipczak – Dziennikarka i reporterka, autorka książki „Lajla znaczy noc”, laureatka Nagrody Literackiej im. Witolda Gombrowicza, finalistka Nagrody Literackiej Nike. Publikuje m.in. na łamach „Polityki” i „Przekroju”.

„Lajla znaczy noc” to książka, w której między historią a współczesnością i między esejem a reportażem, autorka dekonstruuje popularne symbole Hiszpanii (flamenco, mozaiki, palmy), odsłaniając ich muzułmańsko-arabskie korzenie. Pokazuje, jak dzisiaj Andaluzja obchodzi się ze swym dziedzictwem.

Spotkanie poprowadzi Aleksandra Kołodziejek.

Wstęp wolny.

Spotkanie organizowane jest w ramach nowego w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej cyklu spotkań z literaturą faktu pn. “Faktycznie”.