Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Tydzień Bibliotek 2019

Data/Czas
10/05/2019 - 15/05/2019 -16:00

Lokalizacja
Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. dr. Witolda Bełzy

Wczytuję mapę...

W tym roku Ogólnopolski Tydzień Bibliotek odbędzie się pod hasłem “#biblioteka”. Z tej okazji Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich wraz z Wojewódzką i Miejską Biblioteką Publiczną im. dr. Witolda Bełzy w Bydgoszczy zapraszają Czytelników na szereg atrakcji. Poprzez różne formy działań – spotkania, koncerty, kiermasz książek, warsztaty – organizatorzy Tygodnia Bibliotek chcą ukazać bibliotekę jako istotny ośrodek informacji, zapewniający swobodny dostęp do wiedzy, a także przestrzeń zabaw, rozrywki. Biblioteka może być miejscem interesujących spotkań, imprez kulturalnych i naukowych, inspirujących przedsięwzięć. Tydzień Bibliotek rozpoczyna Noc w Bibliotece, podczas której Czytelnicy będą mieli okazję wziąć udział w rozmaitych, atrakcyjnych wydarzeniach.

10.05.2019 r. Noc w Bibliotece:

– 16:00 Kiermasz taniej książki – coroczny kiermasz książek wycofanych z bibliotecznego  księgozbioru;

-16:00-21:00 – Zwiedzanie wystawy Za stolikiem ze Stolnikiem – Twórczość Stanisława Moniuszki w zbiorach WiMBP; 

– 17:00 Wernisaż wystawy obrazów Anny Kraszkiewicz “Akwarela wędrowna”;

– 18:00 Warsztaty malarskie z Anną Kraszkiewicz – zainteresowani sztukami plastycznymi dowiedzą się, jak rozpocząć swoją przygodę z akwarelą. Artystka zaprezentuje sposoby poznawania i zgłębiania tajników akwareli, a także zachęci uczestników spotkania do podjęcia pierwszych prób twórczości. Na warsztaty obowiązują wcześniejsze zapisy pod numerem tel.: (52) 33-99-227;  

– 18:00 Warsztaty filcowania – filcowanie na mokro to jedna z metod pracy z wełną. Wyczarujemy bajecznie kolorową biżuterię;

– 19:00 Emil Witt – spotkanie autorskie z podróżnikiem, miłośnikiem dzikiej przyrody oraz ekstremalnych wrażeń;

– 19:00 Warsztaty decoupage – technika ozdabiania przedmiotów za pomocą serwetki lub wzoru z papieru, który przykleić można na każdą powierzchnię. W ten sposób stworzone zostaną niepowtarzalne przedmioty, którym nadamy nowe życie;

– 21:00 Koncert na Strychu – w tym roku na urokliwej scenie na poddaszu Biblioteki Głównej zagra Peter J. Birch, za którego pseudonimem kryje się Piotr Jan Brzeziński. To twórca muzyki, aranżer i tekściarz. Jego twórczości można przypisać kilka gatunków, ale te najbardziej słyszalne to m.in. folk rock, americana, alt-country czy blues. 

13.05.2019 r. godz. 18:00 Spotkanie z dr Justyną Biernat, redaktorką książki “Sen o teatrze. Listy z tomaszowskiego getta”, wydanej przez Fundację “Pasaże Pamięci”.

15.05.2019 r. godz. 16:00 Europejska Gra Miejska – gra miejska poświęcona państwom członkowskim Unii Europejskiej z okazji 15. rocznicy wejścia Polski do UE. Obowiązują zapisy telefoniczne pod nr 52 323-80-08 w. 216 lub mailowe pod adresem joanna.jankowska@wimbp.bydgoszcz.pl najpóźniej do dnia 10.05.2019 r.

Regulamin – POBIERZ 
Oświadczenie opiekuna – POBIERZ
Oświadczenie uczestnika –  POBIERZ

Wstęp na wszystkie wydarzenia organizowane w ramach Tygodnia Bibliotek jest bezpłatny. 10 maja w Bibliotece Głównej i wszystkich Filiach zapisy do Biblioteki i prolongata kart za darmo.                                                                                                                                      

Leave a Reply

Skip to content