V Festiwal Panien Wodnych

11/10/2023 -09:00 - 12:30

Zapraszamy na V Festiwal Panien Wodnych, który odbędzie się 11 października 2023 roku w Bibliotece Głównej.

To wyjątkowe wydarzenie, poświęcone polskim legendom, jest częścią Projektu Legendaria, autorskiego przedsięwzięcia Fundacji “Nasza tradycja – nasza przyszłość”.

W tegorocznej edycji Festiwalu będziemy zgłębiać legendę o Bydgoście i pannach wodnych z Brdy. To doskonała okazja do poznania fascynujących historii z naszej kultury i historii lokalnej.

Serdecznie zapraszamy grupy szkolne i przedszkolne (klasy 0-3) do udziału w warsztatach edukacyjnych, które odbędą się w dwóch terminach:

•  9:00 do 10:30 oraz
  • 11:00 do 12:30.

Aby zapisać swoją grupę, prosimy o kontakt pod numerem telefonu: 512 806 564.

Celem Festiwalu Panien Wodnych jest przywracanie pamięci o bydgoskich i polskich legendach w atrakcyjny sposób, aby nie uległy one zapomnieniu. To ważna część naszego niematerialnego dziedzictwa narodowego. Wydarzenie, organizowane corocznie przez Fundację “Nasza tradycja – nasza przyszłość”, ma na celu angażowanie dzieci i młodzieży, w tym tych wykluczonych społecznie, w aktywny udział w życiu kulturalnym. Dzięki formie zabawy edukacyjnej uczestnicy Festiwalu mogą poznać główną legendę, rozwijać swoją kreatywność, rozbudzać zamiłowanie do czytelnictwa oraz integrować się podczas wspólnego działania.

Udział w Festiwalu Panien Wodnych pomaga kształtować w najmłodszych pokoleniach poszanowanie dla rodzimej tradycji i dziedzictwa narodowego. To wyjątkowe wydarzenie odbywa się od 2019 roku i jest kontynuacją autorskiego Projektu Legendaria realizowanego przez Fundację “Nasza tradycja – nasza przyszłość” od 2016 roku.

Dołączcie do naszej edukacyjnej zabawy na V Festiwalu Panien Wodnych i odkryjcie fascynujący świat polskich legend!