VIII Biesiada Myśli Poetyckiej

09/09/2022 -17:00 - 19:00

Serdecznie zapraszamy na VIII edycję Biesiady Myśli Poetyckiej.

Gościem honorowym będzie: Krystyna Wulert.
Urodzona w Janikowie, mieszka w Bydgoszczy, 30 lat pracowała w Kujawsko-Pomorskim Centrum Kultury. Poetka, autorka tomiku “Zapytaj siebie”. Wieloletnia jurorka konkursów recytatorskich. Członek Robotniczego Stowarzyszenia Twórców Kultury w Bydgoszczy, od 2003 roku jest prezesem tego stowarzyszenia. Kilkukrotnie wyróżniona Nagrodą Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego za promowanie poezji. Prowadzi indywidualne konsultacje recytatorskie i promuje młode talenty literackie. Wyróżniona wieloma odznakami,m.in.: Zasłużony Działacz Kultury, Zasłużony dla Kultury Polskiej, Przyjaciel Niewidomych, Zasłużony Kulturze Gloria Artis. W czerwcu 2022 roku przyznano jej Honorowego Obywatela Gminy Kruszwica.

Podczas biesiady odbędzie się wystawa obrazów bydgoskiej malarki Małgorzaty Woźny.

Bydgoszczanka, plastyk, pedagog, absolwentka Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Bydgoszczy. Ukończyła studia artystyczne i otrzymała dyplom w Poznaniu.Rysuje, maluje i aranżuje graficznie, projektuje wnętrza i kostiumy. Fotografuje. Uczestniczyła w wielu plenerach i wystawach malarskich.

Oprawą muzyczną zajmie się Sławomir Ciecierski.

Bydgoszczanin, informatyk w jednostce wojskowej. Twórca aplikacji na urządzenia mobilne. Z zamiłowania miłośnik muzyki, wydał kilka płyt. Członek Polskiego Towarzystwa Muzyki Współczesnej, tenor w bydgoskim chórze Halka. Do tej pory skomponował ponad 1000 utworów nazwanych Niesymfonie. Z instrumentów klasycznych najbardziej pokochał gitarę. W 2018 roku otrzymał statuetkę Osobowości Roku 2017 w kategorii Kultura w Bydgoszczy przyznaną przez Gazetę Pomorską.

Miejsce biesiady : Biblioteka osiedlowa ul. Czerkaska 11

Wstęp bezpłatny!