Warsztaty interpretacji poezji adresowane do dorosłych i młodzieży

09/09/2022 -16:30 - 18:30

9 września 2022 roku, o godz. 16.30, biblioteka osiedlowa dla dorosłych przy ul. M. Skłodowskiej-Curie 33a zaprasza na warsztaty interpretacji poezji adresowane do dorosłych i młodzieży od 16. roku życia.

Prowadzenie: Kamila Łaszczewska, wokalistka i trener wokalny, absolwentka wydziałów Wokalno-Aktorskich akademii muzycznych w Bydgoszczy oraz  Łodzi.

Kamila Łaszczewska doświadczona i wszechstronna wokalistka oraz śpiewaczka operowa, obdarzona mocnym sopranem o niezwykłej barwie. W swoim dorobku ma ogromną ilość koncertów muzyki pop, tanecznej, rockowej i operowej. Uczestniczka i półfinalistka telewizyjnych talent show. Wraz z zespołem Freex Family półfinalistka drugiej edycji programu „Must Be The Music”.

Swoją przygodę z muzyką rozpoczęła w wieku czternastu lat w zespole wokalnym „Arabeska” działającym przy Olsztyńskim Pałacu Młodzieży i od tego czasu rozwijała swój talent ucząc się u wielu profesorów oraz śpiewając liczne koncerty. W 2010 roku rozpoczęła naukę śpiewu operowego na Wydziale Wokalno-Aktorskim Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy, którą ukończyła po 4 latach z tytułem licencjata. Od tego czasu prowadzi swoją działalność trenera wokalnego ucząc dzieci, młodzież i dorosłych. W 2014 roku rozpoczęła studia magisterskie na Wydziale Wokalno-Aktorskim Akademii Muzycznej im. K. i G. Bacewiczów w Łodzi w klasie prof. Danuty Dudzińskiej, gdzie w 2016 roku obroniła tytuł magistra z bardzo dobrym wynikiem. Uczestniczyła w wielu kursach mistrzowskich m.in. kursach muzyki dawnej z Anną Mikołajczak oraz kursach z holenderską śpiewaczką Jard van Nes.
Korzystając z wiedzy i doświadczenia zdobytego w różnych gatunkach muzycznych, artystka kształci wokalistów rozrywkowych oraz klasycznych. W swojej działalności koncertowej nie ogranicza się do jednego stylu muzycznego, a jej repertuar obejmuje utwory muzyki klasycznej wielu epok i różne style muzyki rozrywkowej.

Data: 09.09.2022

Miejsce: Biblioteka na Bartodziejach ul. M. Skłodowskiej-Curie 33a