Weekend seniora z kulturą – dzień 1

29/09/2023 - 30/09/2023 -10:00 - 01:00

Serdecznie zapraszamy wszystkich seniorów weekend pełen atrakcji!
Weekend seniora z kulturą odbędzie się w dniach 29.09.2023 r. – 01.10.2023 r.

Sprawdźcie co przygotowaliśmy dla Was pierwszego dnia!

29.09.2023 Weekend seniora z kulturą

Zwiedzanie Izby Pamięci Adama Grzymały-Siedleckiego

W mieszkaniu należącym niegdyś do krytyka teatralnego, pełnym pamiątek po nim, można zobaczyć materiały na temat historii teatru w Bydgoszczy oraz cenną kolekcję afiszy teatralnych. Ponadto Biblioteka prowadzi tam Czytelnię Teatrologiczną, w której można skorzystać z książek i czasopism dotyczących teatru polskiego oraz powszechnego.

Zapisy: pod numerem telefonu (52) 33 99 202 lub 212.

Pracownia Teatrologiczna,

ul. Libelta 5

godz. 15.00-16.30

Polska złota jesień zaklęta w szkle – recyklingowe warsztaty decoupage.

Dla jednych jesień to plucha, słota i zapowiedź nieuchronnego nadejścia zimy. Dla drugich – najpiękniejsza pora roku, otaczająca nas złocistą paletą barw, pachnąca liśćmi i grzybami. Jednych i drugich zapraszamy na recyklingowe warsztaty, na których z niepotrzebnych słoików wyczarujemy urocze jesienne pojemniki na ulubioną herbatę lub… suszone grzybki. To i to się przyda, kiedy za oknami zapanuje zimowa zawierucha.

Zapisy: pod numerem telefonu 512 806 564liczba miejsc ograniczona

Biblioteka Główna, Stary Rynek 24
godz. 18.00-01.00

Projektor – maraton filmowy

Wspólnie obejrzymy wszystkie trzy części filmów w reżyserii Roberta Zemckisa. Marty McFly wraz z dr. Emmetem Brownem zabiorą nas w szaloną podróż w czasie swoim Deloreanem. Cofniemy się do lat 50. XX wieku, zobaczymy odległą dla naszych bohaterów przyszłość roku 2015, a także zawitamy na Dzikim Zachodzie.

Przygotujcie się na tę podróż odpowiednio. Ubierzcie się wygodnie i nie zapomnijcie o dobrych przekąskach. Z naszej strony gwarantujemy gorącą kawę i herbatę, a także ciepłe kocyki.

Wstęp wolny – Ilość miejsc z dobrą widocznością ekranu ograniczona!

Biblioteka Główna, Strych,
Stary Rynek 24