Wernisaż i wystawa “Gadki szmatki – Kuchenne makatki”

25/08/2022 -17:00 - 18:00

“Gadki szmatki – Kuchenne Makatki” to projekt nawiązujący do tradycji wyszywania i prezentowania w domach kuchennych makatek, które zwykle zawierały pozytywne hasła i tworzyły element codziennego wystroju wnętrza.
Projekt zakłada powrót do tej tradycji poprzez wykorzystanie formy tkaniny artystycznej do zaprezentowania aktualnych treści, słów, haseł.

Zapraszamy serdecznie na WERNISAŻ i WYSTAWĘ “Gadki szmatki – Kuchenne makatki”.

W naszych klimatycznych wnętrzach zostaną zaprezentowane makatki wykonane przez uczestniczki kilkudniowych warsztatów haftów zrealizowanych w ramach projektu.
Grupa wyjątkowych kobiet, które wykorzystując różnego rodzaju kuchenne tekstylia – ściereczki, serwetki, fartuszki, stare chusteczki do nosa, zaprezentuje wyszywane słowa, hasła i cytaty.

Mamy nadzieje, że zarówno technika wykonanych prac, jak i zaproponowane teksty staną się dla Państwa inspiracją i pretekstem do ciekawych rozmów.

Projekt finansowany ze środków budżetu Miasta Bydgoszcz.