Wielki Finał Letniej Akademii Recyklingu – już 28 sierpnia!

28/08/2024 -12:00 - 15:00

Wielki Finał Letniej Akademii Recyklingu – już 28 sierpnia!

Zbliżamy się do zakończenia trzeciej edycji Letniej Akademii Recyklingu, a to oznacza, że przed nami wyjątkowy finał!

Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci i ich rodziny na niezapomniane wydarzenie, które odbędzie się 28 sierpnia na malowniczym dziedzińcu Biblioteki Głównej w Bydgoszczy.

Przygotowaliśmy mnóstwo atrakcji, które z pewnością zainteresują każdego młodego ekologa! W programie znajdziecie m.in. warsztaty tworzenia perfum, ekoloteryjkę z fantastycznymi nagrodami, adopcję kwiatów doniczkowych, malowanie kamyków oraz tworzenie unikalnych ozdób i zabawek z materiałów recyklingowych. Razem będziemy tworzyć motyle z płyt CD, rybki z włóczki oraz wiele innych eko-cudeniek. Dla fanów tańca przewidziana jest zumba z Bydgusią, a dla tych, którzy lubią tajemnice – zwiedzanie podziemi biblioteki, które wkrótce zostaną zamknięte na długi czas z powodu remontu.

Podczas finału rozstrzygniemy także konkurs „RecyŚmieci kontra dzieci – zabawki z odpadów na start”, w którym dzieci w wieku od 5 do 12 lat rywalizowały w tworzeniu wymarzonych zabawek z materiałów recyklingowych. Już teraz możemy zdradzić, że prace konkursowe są niesamowite – starannie wykonane, kreatywne, a wiele z nich to prawdziwe dzieła sztuki, które można wykorzystać do zabawy!

Startujemy o godzinie 12:00, a atrakcje zaplanowane są do 15:00. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, ale ze względu na ograniczoną liczbę miejsc obowiązują zapisy.

Zapisy od 19 sierpnia,  dzwoniąc pod numer: 512 806 564.

Nie przegap tej wyjątkowej okazji, by spędzić czas w ekologicznej atmosferze i zarazić się pasją do dbania o naszą planetę!

Wydarzenie finansowane przez Miasto Bydgoszcz. Współorganizacja z Czysta Bydgoszczą.

Czekamy na Was 28 sierpnia!