Wyjątkowe wydarzenie – Europejskie Dni Dziedzictwa

09/09/2023 -10:00 - 14:00

Dołączcie do nas już 9 września, aby uczcić Europejskie Dni Dziedzictwa!

Podczas tego niezwykłego wydarzenia zapraszamy Was na fascynujące zwiedzanie naszej instytucji. Będziecie mieli okazję odkryć zakamarki Biblioteki Bernardyny, zerknąć do Pracowni Regionalnej oraz zobaczyć tajemnice Magazynu Głównego.

Chcielibyśmy Was zabrać w historyczną podróż w czasie. Nasza biblioteka przechowuje cenną regionalną kolekcję starych druków, w tym słynną bibliotekę bydgoskich bernardynów. Jej korzenie sięgają schyłku XV wieku, a każdy tom to kawałek lokalnej historii i kultury. Wartościową kolekcję tę ufundował biskup kujawski Zbigniew Oleśnicki w 1480 roku, a najstarsze ślady istnienia biblioteki datują się na lata 1482 i 1493. Chcemy Wam przedstawić dziedzictwo, które towarzyszyło nam przez wieki.

Zwiedzanie odbędzie się w grupach pod opieką naszych przewodników.
Prosimy o wcześniejsze zapisy, aby zapewnić jak najlepsze wrażenia.

Osoba kontaktowa: Joanna Królicka-Nejman,
Telefon: 52 33 99 202.

Zwiedzanie rozpoczynać się będzie o każdej pełnej godzinie, od 10:00 do 13:00 (ostatnie wejście), w 4 grupach liczących po 10 osób. Zbiórka grup w holu głównym Biblioteki.

Przygotujcie się na niezwykłą podróż w czasie i przestrzeni, gdzie historia spotyka się z kulturą.

Do zobaczenia 9 września w Bibliotece u Bełzy w Bydgoszczy