Zielone płuca miast – zajęcia edukacyjne i wycieczka

12/07/2023 -10:00 - 12:00

Czysta Bydgoszcz wspólnie z WiMBP w Bydgoszczy zapraszają na wakacyjny cykl zajęć pn. „Letnia Akademia Recyklingu w Bibliotece u Bełzy 2.0”

Dzień Wypadów do Parku.

Zielone płuca miast – z wizytą w Ogrodzie Botanicznym IHAR-PIB – zajęcia edukacyjne i wycieczka.

Parki i ogrody stanowią zielone płuca miast, to dzięki nim żyje się nam lepiej i oddycha swobodniej.
Niektóre z nich – ogrody botaniczne – to miejsce wyjątkowe, gdzie chroni się zagrożone gatunki roślin i prowadzi nad nimi badania. Nasze miasto może się poszczycić aż trzema takimi ogrodami, ale o jednym z nich – prowadzonym przez 𝑰𝒏𝒔𝒕𝒚𝒕𝒖𝒕 𝑯𝒐𝒅𝒐𝒘𝒍𝒊 𝒊 𝑨𝒌𝒍𝒊𝒎𝒂𝒕𝒚𝒛𝒂𝒄𝒋𝒊 𝑹𝒐𝒔́𝒍𝒊𝒏 – wie niewiele osób.

Podczas zajęć zobaczymy kolekcje: traw, roślin energetycznych, użytkowych oraz wykorzystywanych w rekultywacji gleb, a także odwiedzimy bydgoską palmiarnię❗️ 🌴 O wszystkich sekretach tego
wyjątkowego miejsca opowie nam pan Jarosław Mikietyński – kierownik ogrodu.

Sugerowany wiek uczestników: od 5 lat

———————————————————–
Data: 12.07.2023
Czas trwania: 10.00 – 13.00
Miejsce:  Biblioteka Główna, Stary Rynek 24.

Obowiązują zapisy (liczba osób ograniczona):
📞 512-806-564

Projekt dofinansowany przez Urząd Miasta Bydgoszczy – Czysta Bydgoszcz.