Zuza Wiśniewska-koncert

06/02/2020 -19:00 - 21:00

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna serdecznie zaprasza na koncert Zuzy Wiśniewskiej.

Zuza Wiśniewska
Ukuleleistka, autorka tekstów i muzyki, obserwatorka świata. Utwory spod jej pióra są z reguły efektem nadmiaru emocji, który się z niej, jak to sama określa, wylewa na kartkę, a ponieważ często zdarza jej się coś podśpiewywać – melodie przychodzą do niej same i łączą się naturalnie z tekstami. Stroni od tandety i powielania schematów a nade wszystko ceni sobie autentyczność, którą chce zapewniać słuchaczowi podczas swoich występów. Jej koncerty są jak spotkanie w domowym zaciszu – ciepłe, wzruszające a momentami urokliwie humorystyczne.

Laureatka głównych nagród wielu festiwali piosenki poetyckiej i autorskiej w całym kraju, między innymi Spotkań Zamkowych ,,Śpiewajmy Poezję”, 64. Turnieju Poezji Śpiewanej, FIPA, FOPA czy Festiwalu im Jacka Kaczmarskiego ,,Nadzieja”. W trakcie drogi artystycznej miała przyjemność występować i współpracować między innymi z Janem Kondrakiem, Romanem Kołakowskim, Projektem VOLODIA, Małgorzatą Saratą, Arturem Barcisiem, Ruso Sala i Ragnarem Olaffsonem.

Towarzyszyć jej będzie Piotr Klimek na gitarze basowej oraz Dawid Cholewiński na cajonie i perkusjonaliach.

Biblioteka Główna (Strych)
Stary Rynek 24